Brīnišķā svētdienas dienā, 29.septembrī deju un kustību terapeites Olga Gluza un Līva Kupča vadīja īpašu pārgājienu.
Pārgājiens bija paredzēts mammām kopā ar bērniem no ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti, kuras ir zaudējušas bērniņu, kuras ir audžuģimene, kurās bijis kāds pārdzīvojums un vēlas piedzīvot pārgājiena un deju terapiju dabā, kā arī būt kopā ar citām.
Meža takas mūs veda gar upi, jūru un ezeru, pāri ikdienas rūpēm un traucēkļiem, tuvāk ne tikai pašiem pie sevis, bet arī pie saviem visdārgākajiem - bērniem. Tāpēc saucām to par pāri-gājienu.
Ģimenēs, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, lielākās rūpes, dabiski, tiek veltītas bērniņam, kuram ir īpašākas vajadzības un kuram patiešām nepieciešama pastiprināta uzmanība un aprūpe. Taču tas nereti nozīmē arī to, ka vecākiem samazinās kvalitatīvs kopā- laiks ar pārējiem bērniem ģimenē, kas var negatīvi ietekmēt bērna ar īpašām vajadzībām brāļu/māsu labizjūtu un visas ģimenes mikroklimatu.
Tieši tāpēc mēs devāmies dabā - KOPĀ. Mammas ar bērniem vecumā no 4 - 15 gadiem devās pārgājienā ar deju un kustību terapijas un apzinātības elementiem kopā ar projekta "Mana Daba Dejo" radītājām, deju un kustību terapeitēm- Olga Gluza un Līva Kupča.
Piedzīvojumā bērni ienesa tik dabisku, rotaļīgu, atvērtu un spontānu enerģiju, ka mammām neatlika nekas cits, kā spēlēties līdzi. Mēs izstaigājāmies pa dabas takām, rāpāmies kokos, bēgām no viļņiem jūrā, andelējāmies ar kokiem pludmalē, meklējām dabas dārgumus, bet pats galvenais - spēlējāmies ar kustību, lai veicinātu un stiprinātu saikni vienam ar otru. Par pamatu kustību spēlēm lietojām Šerbornas attīstošās kustības metodi, kuras ietvaros mammas un bērni pētīja gan to, kā sadarboties un būt kā vienam organismam, gan to, kā mazliet pacīnīties par "savu vietu zem saules" un noturēt savas robežas, gan to, kā būt drošās un atbalstošās attiecībās.
"Lielisks un terapeitisks pasākums! Cerams, ka būs vēl tādi notikumi, jo ļoti izbaudīju kopā ar vecākajiem dēliem. Varējām būt kādi esam, iztrakoties pa savam un arī vadīti caur uzdevumiem" Aija- Roberta, Olivera un Teodora mamma.
Teksta autors- Līva Kupča