Stāsti

Starp grūtumu un jēgu pastāv neredzama saikne. Starp pūlēm, ko dzīve prasa, un prieku, ko tā sniedz. Aiz šķietami bezjēdzīgā reizēm paslēpts dzīves skaistums.

T. Šedīns
Tieši mēs, cilvēki, mūsu stāsti, mūsu dzīves mirkļi ļauj izveidot dzīves skaisti raibo lakatu, kas apklāj visu – katru nodzīvotu stundu un dienu, dodot spēku un siltumu virzīties tālāk, nākotnē, saglabājot sirdī piedzīvoto un izjusto.

Dalīties zināšanās un pieredzē nozīmē citu cilvēku izpratnes veicināšanu, jo zināšanas spēj kliedēt gan pieņēmumus, gan aizspriedumus. Sabiedrība vairāk domā un jūt, savstarpēji apmainoties ar priekiem, bēdām, nezināmo vai neizprotamo. Dalīšanās ar stāstiem ne tikai ietekmē stāstu lasītājus, bet ļauj arī rakstītājam reaģēt, piedzīvot un atrast īstos vārdus kā aprakstīt dzīves situācijas, tā uzlabojot vispārējo komunikāciju un atvēršanos sabiedrībā.

Sadarbībā ar Bērnu paliatīvās mājas aprūpes komandu Liepājā pagājušā 2019.gadā tika radīta grāmatiņa, kur ar saviem stāstiem dalījās vecāki, kas audzina bērnus ar īpašām vajadzībām. Šogad ar stāstiem aicinājām dalīties vecākus, kuri zaudējuši bērniņu slimības dēļ. Redzot, cik skaistus stāstus cilvēki glabā savās sirdīs, vēlamies turpināt.

2020.gadā nogalē un 2021.gadā aicinām pusaudžus, jaunus cilvēkus, pieaugušos, dalīties ar stāstu – kā ir augt, izdzīvojot slimības uzliktos ierobežojumus.
1
Pastāstiet par sevi
2
Pastāstiet, kā uzzinājāt un sapratāt, ka ir Jums ir veselības problēmas.
3
Kādi ir ikdienas izaicinājumi, grūtības?
4
Kādas ir Jūsu emocijas? Kā mainījās Jūsu dzīve pēc šī notikuma?
5
Kas palīdz Jums šajā laikā?
6
Vai varat sacīt, ka esat spējuši notikušo pieņemt? Ja tas ir tā - kas jums ir palīdzējis šajā ceļā uz pieņemšanu? Kādas lietas, domas, cilvēki?
7
Ko Jūs varētu ieteikt – cilvēkiem, vienaudžiem, ģimenēm, kuras šobrīd izdzīvo līdzīgu situāciju, viņu tuviniekiem un draugiem, speciālistiem, kas strādā ar viņiem. Kāds atbalsts, Jūsuprāt, ir visbūtiskākais?
8
Ko vēl gribētu pastāstīt?
Stāstus lūgums sūtīt uz [email protected] līdz 2021.gada 20.septembrim. Stāsti tiks apkopoti un publicēti Pasaules Paliatīvās aprūpes un Hospisa dienas ietvaros 2021.gada oktobrī.
- Stāsti par bērniem ar īpašām vajadzībām - šeit (šeit būs links uz https://teodorajurafonds.lv/lv/blogs/104-stasti-hospisa-dienas-ietvaros)
- Stāsti no vecākiem, kuri zaudējuši bērniņu slimības dēļ- šeit (šeit būs links uz rakstu blogā)
- Stāsti par to kā ir augt, izdzīvojot slimības uzliktus ierobežojumus
- Stāsti no brāļiem un māsām
Paldies visiem, kads dalās. Paldies apkopotājiem, aicinātājiem. Paldies visiem, kas palīdzējuši tapt grāmatiņām no stāstiem - ikkatram, kas pielicis savu roku, domas un sirds siltumu. Paldies Bērnu paliatīvās mājas aprūpes komanda Liepājā.

Par mums

Satiekot citus vecākus un bērnus ar īpašām vajadzībām, rodas plašāka skaidrība kā palīdzēt gan bērniem, gan vecākiem. Tāpēc Teodora Jura vecāki sadarbībā ar citu bērnu vecākiem ir izlēmuši veidot šo fondu.

Kontakti

Adrese: Misas iela 34-3, Rīga, LV-1058

Telefons: +371 22844298

E-pasts: [email protected]

Ziedojumu konts

LV34HABA0551044217340 
Banka: A/S “Swedbanka”, kods: HABALV2LV
„Teodora Jura fonds”
Reģ. Nr. 40008268573. 

 

©2024 Your Company. All Rights Reserved. Designed By Teodora Jura fonds

Search