Šūpošanās ir kustība.
Tveicīgajās dienās Teodors Juris nav sajūsmā par vingrošanu un terapijām. Viņam ir karsti. Bet šūpošanās ir kustība un tā nenogurdina tik ātri, kā arī, tas ir veselīgi.
Šūpošanās šūpolēs, uz vingrošanas bumbas, uz krēsla un citur nāk par labu:
- vestibilārajam stāvoklim, uzlabo līdzsvara izjūtu, kas arī ir kā maņa;
- palīdz apgūt ķermeni kustībā,
- palīdz spēcināt ķermeni, muguru.
Šūpošanās ir noderīga nodarbe ikdienā jebkura bērna attīstībā. Dažkārt izmēģinam dažādas rotaļas, kas saistītas ar šūpošanos, jo kustību koordinācija ir saistīta ar līdzsvaru.
"Ja muskuļi ir līdzsvarā, tad arī mūsu augums un visi iekšējie orgāni ir līdzsvarā, tāpat kā domas. Visas šīs fiziskās un garīgās lietas ir savstarpēji saistītas un no līdzsvara tālākattīstības ir atkarīgs arī bērna intelekts- kā bērniņš attīstīsies, kā iemācīsies lasīt, rakstīt, domāt un galu galā arī veidot attiecības ar cilvēkiem.
Vecāki vienmēr var ievērot, vai bērnam ir patīkami šūpoties, vai patīk, ka viņus paceļ uz augšu, ka pašūpo uz rokām. Arī tā ir šūpošanās.
Tomēr, ja bērns izrāda lielu nepatiku vai pārāk lielas emocijas, tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā.
Bērns ir jāiedrošina, bet nekādā gadījumā nedrīkst to uzspiest, ja bērns ir kategoriski „pret”, jo tas nāks ar laiku.
Jebkura lieta, no kuras ir nedaudz bail, šķiet daudz vieglāka un patīkamāka, ja to ir iespēja darīt kopā ar tuviniekiem, brāļiem, māsām, māmiņu vai tēti. Tāpēc, ja tavs bērns šogad vēl baidās kāpt īstās šūpolēs, viņu var izšūpināt arī mājās, piemēram, uzliekot mazuli uz kājas. Mamma sēž, bērniņu uzliek uz kājas un šādi tiek šūpots bērniņš, gan trenēti mammas muskuļi."
Līdzsvarotu dienu!
Komentāra avots: internets